Choroby układu oddechowego

nasz roztwór do infuzji atriance daje niezłe efekty

Jak w przypadku większości chorób, które dotyczą kobiet w ciąży, tak i w przypadku problemów z układem oddechowym ogromne znaczenie mają zmiany hormonalne zachodzące w organizmie ciężarnej.

W okresie ciąży może ujawnić się astma lub pojawić się ostry i przewlekły kaszel – te czynniki mogą prowadzić do poronienia lub przedwczesnego porodu. Kaszel nasila się wraz z rozwojem ciąży i staje się bardziej intensywny w ostatnim trymestrze ciąży, kiedy to macica  systematycznie się powiększa i dziecko rośnie, co prowadzi do ucisku na przeponę i utrudnia kobiecie oddychanie. Największe trudności z oddychaniem ciężarna odczuwa w nocy i o poranku.

Co ciekawe, jeśli kobieta ma urodzić dziewczynkę, wówczas objawy astmy są bardziej nasilone, niż w przypadku kiedy ciężarna nosi w sobie potomka płci męskiej. Taka sytuacja wynika prawdopodobnie z tego, że hormony żeńskie w znacznym natężeniu podrażniają śluzówkę oskrzeli.

Jeśli napady duszności stają się zbyt dokuczliwe, wówczas ciężarna powinna udać się do lekarza. Jest to ważne ze względu na zdrowie samej kobiety oraz jeszcze nienarodzonego dziecka. Ataki duszności mogą bowiem prowadzić do wielu przykrych powikłań, które dotyczą płodu.

W celu złagodzenie lub wyeliminowania objawów astmy zazwyczaj przepisywane są leki o niskim stężeniu hormonów, które przyjmowane są prze krótki czas. Dodatkowo ciężarnym przepisywane są leki wziewne, które powodują rozszerzania się oskrzeli. Bardzo ważna jest stała kontrola lekarska.

Kobieta, która jest w ciąży i męczą ją wcześniej wymienione dolegliwości, może sobie pomóc i ulżyć stosując domowe metody leczenia. Po pierwsze, ciężarna powinna unikać kontaktu z substancjami o właściwościach alergizujących m.in. dymu tytoniowego oraz pyłków roślin.

Wskazane jest także przebywanie w często wietrzonych pomieszczeniach, do których „wpuszczane” jest świeże powietrze. Po drugie, warto w domowej apteczce trzymać leki rozszerzające oskrzela.

Podziel się na:

Wyślij komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *