Grzybica pochwy

wczoraj kupiłem Avandia 8 bo chciałem szybciej wyzdrowieć

Grzybica pochwy jest dość często pojawiającym się schorzeniem podczas ciąży. Jednak nie stanowi ona poważnego zagrożenia dla zdrowia i życia płodu, chyba że zakażenie jest znacznie nasilone i wówczas może dojść do przedwczesnego porodu lub poronienia.

Pierwsze objawy grzybicy pochwy to swędzenie w okolicy miejsc intymnych, pieczenie pochwy oraz intensywne, gęste upławy o bladożółtym kolorze, w których widoczne są niewielkie grudki.

Jeśli grzybica utrzymuje się przez dłuższy czas, mogą pojawić się także przykre dolegliwości związane z układem moczowym. Kobieta może odczuwać tym samym bolesne pieczenie podczas oddawania moczu, oddawać małe ilości moczu, ale za to częściej.

W przypadku wystąpienia grzybicy pochwy, dochodzi do zaburzenie dotychczasowej równowagi pomiędzy układem odpornościowym i florą bakteryjną pochwy. Namnażające się bakterie przyczyniają się do niszczenie naturalnego pH w pochwie.

Grzybica najczęściej jest spowodowana stosowaniem antybiotyków, które mają na celu zwalczyć bakterie i wirusy wywołujące schorzenia układu oddechowego. Grzybicą pochwy zagrożone są także te kobiety, u których poziom cukru we krwi przekracza normę.

Duży wpływ na rozwój schorzenia ma także noszenie nieodpowiedniej bielizny, czyli takiej, która wykona jest ze sztucznych tkanin i na dodatek nie jest przewiewna, gdyż wtedy stworzone są idealne warunki do rozwoju grzybów, czyli wilgoć i wyższa temperatura.

Kiedy rozpoczyna się leczenie grzybicy w ciąży, bardzo ważna jest konsekwencja i cierpliwość. Krótki okres leczenia na chwilę tylko eliminuje przykre objawy, które po zakończeniu kuracji w niedługim czasie wracają.

Z tego względu koniecznie należy dostosowywać się do wszystkich zaleceń lekarza i tak długo przyjmować leki, jak on każe. W leczeniu grzybicy pochwy u ciężarnych jest także istotne określenie przyczyny infekcji. Ginekolog powinien sprawdzić, czy infekcja nie jest związana przypadkiem ze zmianami nabłonka szyjki macicy.

W przypadku wystąpienia pierwszych objawów grzybicy lekarze przepisuje pacjentce krem przeciwgrzybiczny, ewentualnie tabletki (globulki) dopochwowe. W przypadki kobiet, które w krótkim czasie będą rodzić, zalecane jest pędzlowanie pochwy specjalnym roztworem gencjany. Aby przywrócić właściwe pH pochwy wskazane jest stosowanie globulek z kwasem mlekowym.

Podziel się na:

Wyślij komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *