Wirus opryszczki

świetny antybiotyk altargo pokonuje wszystkie leki konkurencji Avandamet 1mg/500

Ponad 80% zakażeń opryszczką podczas ciąży przebiega bezobjawowo. Często kobiety ciężarne nie wiedzą, że są nosicielkami wirusa, który przenosi się na ich dziecko. Dlatego też istotne jest przeprowadzenie badań, które pozwolą na jej wyleczenie i tym samym zminimalizowanie ryzyka, jakie grozi jeszcze nienarodzonemu dziecku.

Zakażenie opryszczką może prowadzić do poronienia, przedwczesnego porodu lub uszkodzeń płodu. Do zainfekowania może dojść już w trakcie trwania ciąży, ale częściej mam to miejsce w chwili porodu. Podobnie jak w przypadku ciężarnych tak u noworodków nie można zaobserwować żadnych niepokojących objawów.

Do zarażenie się wirusem opryszczki narządów rodnych może dojść na kilka sposobów. Po pierwsze, wirus ma zdolność przenoszenia się przez skórę i błony śluzowe. Jeśli na podstawie badań (m.in. materiału tkankowego) lekarz zdiagnozuje opryszczkę, wówczas bardzo ważne jest wdrożenie natychmiastowego leczenia.

Najczęściej ginekolodzy przepisują ciężarnym leki antywirusowe. Dodatkowo zalecają oni stosować maści i żele, których systematyczne stosowanie ma zapobiegać nawrotom choroby.

Ciężarna, u której w organizmie stwierdzono obecność wirusa opryszczki jest przez cały okres ciąży pod opieką lekarza. Ginekolog musi w tym przypadku wybrać najlepszą metodę porodu, zwłaszcza jeśli do zakażenia wirusem opryszczki doszło w okresie okołoporodowym. Najczęściej w przypadku takich pacjentek przeprowadzane jest cesarskie cięcie, gdyż wtedy eliminuje się ryzyko zarażenie wirusem noworodka.

Istnieje także inny typ opryszczki wywoływany wirusem HSV – typu I. Wirus ten atakuje wargi i czasem nos. W tych miejscach skóra początkowo zaczyna swędzieć i z czasem zaczynają się pojawiać niewielkie pęcherzyki, które po kilku dniach zaczynają pękać i  w ich miejsce pojawiają się strupki.

W przypadku kobiet w ciąży, ten typ wirusa nie jest dla nich zagrożeniem, ani dla ich jeszcze nienarodzonego dziecka. Jeśli jednak wirus przeniesie się na w okolice narządów rodnych, mamy wówczas do czynienia z sytuacją, jaka była opisywana wcześniej.

Podziel się na:

Wyślij komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *